Andres Anvelt: erikomisjon uurib, kuidas sai Partsi ministeeriumi algatusel 110 elamisloast 170

Riigikogu liige Andres Anvelt näeb elamislubadega kauplemise uurimiseks moodustatava erikomisjoni rolli selles, et selgitada välja poliitilise protsessi kujunemist täitevvõimu tasemel.

„Meid huvitab, kas need isikud (Indrek Raudne ja Siim Kabrits) on kuidagi mõjutanud täitevvõimu, et väidetavat oma firmat toetada,“ rääkis Anvelt ETV hommikuprogrammis „Terevisioon“.

Samuti soovitakse välja selgitada, kuidas sai võimalikuks, et 110st elamisloast sai 170. „See ei olnud siseministeeriumi initsiatiiv, see oli majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi algatus,“ ütles Anvet.

Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon kohtubki täna kell 16 majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsiga elamislubade kvootide teemal.

Lisaks elamislubade andmise ja sisserände kvoodi suurendamisega seotud asjaolude väljaselgitamisele, käsitleb komisjon seda, et järelevalvemehhanism väljaantud elamislubade üle on puudulik.

Anvelti sõnul ei maksa siiski loota, et uurimiskomisjon on mingi Batman, kes maandub keset Tallinna ja lahendab olukorrad. Tema sõnul kuulub komisjoni liikmeid võrdselt kõigist parlamendi erakondadest. Kuna elamislubade skandaal mustab kogu Eesti poliitilist süsteemi ja igat erakonda, on Anvelti sõnul kõik osapooled huvitatud tõe väljaselgitamisest.

Uurimaks Indrek Raudse ja Siim Kabritas võimalikku huvide konflikti on riigikogus moodustamisel erikomisjon.

Riigikogu täiskogu ette jõuab opositsioonierakondade eelnõu 17. jaanuaril. Otsuse eelnõu näeb uurimiskomisjoni ühe ülesandena elamislubade väljaandmise ja kvoodi suurendamisega seotud võimaliku poliitilise korruptsiooni ja mõjuvõimuga kauplemise väljaselgitamise.

Komisjonil on õigus kutsuda enda ette isikuid ning nõuda oma ülesannete täitmiseks vajalikke andmeid ja dokumente.

Allikas: Delfi

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA