Andres Anvelt oli Roiu Raamatukogus üks menukamaid läbi aegade

31. oktoobril 2011 külastas Roiu Raamatukogu kirjanik, Riigikogu liige ja selle aasta “Tantsud tähtedega” üks staare Andres Anvelt. Ei tea, kas just viimasest tulenevalt oli seekordne kirjaniku kohtumine lugejatega Roiu Raamatukogus üks menukamaid läbi aegade. Hoolimata esmaspäevast ja varajasest kellaajast oli seminariruum rahvaga täitunud.

Peamiselt keskendus Andres Anvelt oma ettekandes teose “Punane elavhõbe” sisule, tagamaadele ja kirjutamise iseärasustele. Seejuures andis autor hea ülevaate nüanssidest, mis ehk lugejal ilma tähelepanu juhtimata märkamata või suisa arusaamatuks jääks. Elav esitlus manas silme ette üheksakümnendate aaastate alguse Eesti oma riigi loomise raskuste, maffia aktiivse tegutsemise ja politsei töö keerulisusega. Anvelt tunnistas seejuures, et tal on kirjanikuna vedanud, sest juba esimene raamat saavutas arvestatava müügiedu. Ka raamatu ainetel vändatud film oli menukas, mille loomisele autor ka ise kaasa aitas. Kõneldi ka Anvelti teisest teosest “Direktorist”, millest samuti plaanitakse filmi vändata, kuid seekord koguni lühiseriaali.

Lisaks teoste tutvustamisele vastas Anvelt lahkelt ka kõigile elulistele küsimustele, lisades sekka endale omaselt paar lõbusat huumorikildu.

Allikas: Delfi

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA