Anvelt: Ansipi ütlemised päästevaldkonna osas on demagoogia

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikme Andres Anvelti sõnul tegeleb peaminister Andrus Ansip demagoogiaga, kui ütleb, et päästjad ostavad muudkui uut tehnikat, lastes samal ajal olemasoleval lihtsalt seista. Anvelti väitel on Ansip ise kõik ostud heaks kiitnud.
“Peaminister Ansipi ütlemised päästevaldkonna osas on vastutust eirava täitevametniku demagoogia. Peaministrina on ta täielikult vastutav temale alluvate ministrite valitsemisalade eest,” ütles Anvelt ERR-i uudisteportaalile.

Anvelti sõnul ei tulnud otsused osta päästevaldkonnale kallist tehnikat, sealhulgas sisejulgeolekule ka nt enamusajast mittelendavaid koptereid, päästeametist, vaid poliitiliselt tasemelt. “Riigieelarved, millega otsustati need kallid ostud ja mille haldamise suutmatuses ja nende ostmiseks raha raiskamises süüdistab ta (Ansip – toim.) nüüd päästeametit juhtimisvigades, allkirjastati peaministri poolt,” märkis Anvelt.

“Sellega kaasneb ka tema vastutus edasiste eelarvete eest tagamaks nii selle tehnika hoolduseks vajalikud rahalised vahendid kui ka professionaalsed töötajad ja töötingimused,” lisas ta.

Peaminister Andrus Ansip ütles eelmisel nädalal, et kulutused päästeteenistusele moodustavad 0,4 protsenti SKP-st, mis on Euroopa üks parimaid näitajaid, ja seetõttu pole ameti hädade taga muud kui halb juhtimine. Ansip märkis, et kui 150 ühikut tehnikat seisab lihtsalt sellepärast, et ei ole raha hoolduseks, kuid samas ostetakse tehnikat juurde, siis on viga ameti juhtimises.

Allikas: ERR

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA