Anvelt: loosunglikult vastu võetud võlakaitse seadus vajab aega

Riigikogu õiguskomisjoni liige Andres Anvelt märkis, et võlakaitse seadus võeti vastu ülepolitiseeritud ja loosunglikus õhkkonnas, mistõttu seaduse rakendumise üksikasjad jäid tahaplaanile.

“Eks ta natuke ülepolitiseeritud ja loosunglik oli, mistõttu seaduse rakendumise üksikasjad jäid tahaplaanile. Kõike seda aga saab parandada ja justiitsministeerium peaks antud olukorda analüüsima ning vajalike muudatustega välja tulema,” ütles Anvelt ERR-i uudisteportaalile.

Täiesti selle seaduse rakendumatusest siiski Anvelti sõnul rääkida ei saa, kuna see seadus ennetavalt distsiplineeris finantsasutusi laenude väljaandmisel.

“Teine oluline asi, mis Eestis pidevas rahapuuduses kummitab, on asjaolu, et uued seadused vajavad tõsist ametnike, antud juhul näiteks kohtunikeabide koolitust ja ettevalmistust, ja kindlasti on see protsess toppama jäänud,” rõhutas riigikogulane.

Samas arvab ta, et iga selline keeruline seadus vajab aega, kohtulahendeid ja käivitusaega, mille pinnalt saab vajadusel ka seadust parandada.

Alates 6. aprillist 2011, mil võlakaitse seaduse jõustus, kuni tänavuse juuni lõpuni on maakohtutesse esitatud 61 võlgade ümberkujundamise avaldust, millest 51 on kohus keeldunud menetlusse võtmast.

ERR

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA