Anvelt: märge “kriminaalkorras karistatud” ei näita midagi

Arvatakse, et tempel “kriminaalkorras karistatud” näitab midagi, tegelikult näitab midagi see, kui palju on korralikke inimesi, ütles justiitsminister Andres Anvelt.

“Peaksime Eestis vaatama just finants- ja konkurentsirikkumistes teiste maailma praktikate peale. Eesmärk pole mitte niivõrd karistada, vaid panna inimesi, kes ei taha või vahest ka ei oska, järgima seadusi. Selleks on olemas erinevad meetodid, haldusmenetluslikud meetodid,” rääkis Anvelt advokaadibüroo Varul 20 aasta juubelile pühendatud konverentsil.

Tema sõnul on hea ka see, et karistusseadustik muutub vastavalt keskkonnale. Majanduskeskkonna õigusrikkumisi tuleb Anvelti hinnangul vaadata karistusmaailma kõrvalt.

“Miks karistada inimest selle eest, kas ta pankrotiavalduse andis sisse lohakusest või siis kuritahtlikult, kui on võimalik teda sundida seda tegema rahalise mõjuga? Meil on ühiskonnaruumis vajadus sellise võimaluse järgi. Arvatakse, et tempel “kriminaalkorras karistatud” näitab midagi, tegelikult ei näita. See näitab midagi, kui palju meil on korralikke inimesi,” rääkis Anvelt.

Ta rõhutas, et tõhusa ettevõtluse alustalaks saab olla vaid riigi ja ettevõtluse koostöö. “Ettevõtlus areneb kiiresti ja riik peab seda toetama ja suutma sammu pidada. Valitsusel on vaja olla valmis reageerida keerulistele poliitikaküsimustele ja ettevõtluskeskkonda puudutavatele probleemidele. Oleme astumas samme paindlikuma valitsemise suunas,” rääkis Anvelt.

Äripäev

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA