Anvelt: notaritel võiks abielude lahutamisel olla suuremad volitused

Justiitsminister Andres Anvelt kohtus täna Notarite Koja esindajatega ja kohtumisel leiti, et notaritel võiks tulevikus olla õigus lahutada ka neid abielusid, kus üks või mõlemad abikaasad elavad välismaal.

Samuti arutati elektroonilise seifi kui uue teenuse pakkumise võimalust, teatas ministeeriumi pressiesindaja.

«Praegu ei ole võimalik lahutada notari juures abikaasast, kes elab välismaal, seda saab teha üksnes kohtus. Justiitsministeeriumi hinnangul aga võiks anda notaritele õiguse selline abielu lahutada juhul, kui abikaasade vahel ei ole vaidlust,» ütles minister. «Samas peab jääma lahutajatele alles võimalus soovi korral kohtusse pöörduda.»

Samuti näeb Anvelt, et abielu lahutamisel võiks anda notaritele lepitaja roll.

Kohtumisel arutati ka nö elektroonilise seifi teenuse pakkumise loomise võimalust. Notarite koja sõnul oleks teenus mõeldud inimestele, kellel on palju privaatseid elektroonilisi kontosid, mille paroole nad ei taha kellelegi anda, kuid millele juurdepääs võib olla teatud juhul vajalik. Näiteks võib seda vaja minna inimese surma korral konto sulgemiseks või muul juhul, mille inimene ise määrab. Inimene saaks nö «hoiustada» oma konto ligipääsuks vajalikud paroolid notari «elektroonilises seifis», määrates seifi «avamise» tingimused ja isikud, kellel on selleks õigus.

Postimees.ee

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA