Anvelt nõuab siseministrilt vastuseid Peruu ametniku süüdistuste kohta

Sotsiaaldemokraadid ootavad, et siseminister Ken Marti Vaher selgitaks riigikogu ees Hispaania päevalehe El Pais väiteid, et Eestist on saanud Lõuna-Ameerika narkokartellide uus transiitmaa.

«Kõrge Peruu ametniku väited ühe Hispaania suurema päevalehe veergudel teevad tõsiselt murelikuks. Kas nemad teavad midagi sellist, mida meie mingitel põhjustel ei tea, või puudub meil oma partneritega usaldusväärne koostöö? Leian, et siseminister peaks Eesti riigi mainet kahjustavatele süüdistustele kiirelt vastuseid otsima,» põhjendas Andres Anvelt tänasel riigikogu istungil üle antava arupärimist.

Sotsiaaldemokraadid küsivad Vaherilt, milline on siseministeeriumi seisukoht Peruu ametiisiku avalduse asjus ja kas toodud väited peavad paika või kuuluvad ümberlükkamisele. Samuti tuntakse huvi, milline on Peruust ja tema naaberriikidest Eestisse saabunud narkootiliste ainete konfiskeerimise osatähtsus ja kui palju Eesti elanikke on Lõuna-Ameerikas ja Mehhikos seoses narkootikumidega vahistatud.

Samuti tuleb Vaheril öelda, kuidas kavatseb siseministeerium reageerida Peruu ametiisiku tõsistele süüdistustele ja milliseid samme astuda, et parandada Eesti kui väidetava narkotransiitmaa mainet.

Anvelti sõnul ei lähe juba rahvusvahelist kõlapinda pälvinud info kuidagi kokku andmetega, millega õiguskaitseorganid kirjeldavad narkootikumide vastase võitluse hetkeolukorda Eestis. «Kui minister ilmutas kohe soovi uurida Interpolilt oma erakonnakaaslase saatust, siis praegusel juhul ei ole tema agarust Interpoli suunas näha. Ometi on tegu igatpidi ebameeldiva olukorraga,» ütles Anvelt.

Postimees

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA