Anvelt: on arusaamatu, kuidas otsustati ettevõtluslubade kvooti tõsta

Riigikogu elamislubade uurimiskomisjon ei leidnud tõendeid selle kohta, et ministrid Juhan Parts ja Ken-Marti Vaher oleksid teadnud elamislubadega äritsemisest. Komisjoni liikme Andres Anvelti sõnul on aga arusaamatu, millest tulenevalt tekkis otsus ettevõtluslubade kvooti suurendada.

Olles vaadanud üle hulga dokumente ja rääkinud 21 inimesega leidis komisjon, et riigikogu liige Indrek Raudne võis elamislubadega sahkerdamisest teada, Tallinna volikogu liige Nikolai Stelmach aga oli sellega seotud, vahendas ERR Uudised “Aktuaalset kaamerat”.

Komisjonile jäi selgusetuks, millest lähtudes suurendas siseministeerium ettevõtluslubade kvooti 25-lt 85-le, kuigi varem oli otsustatud seda mitte teha.

“Minu jaoks jäi arusaamatuks, kuidas kujunes ikkagi see lõppotsus suurendada kvooti ettevõtluslubade osas 25-lt 85-le, olukorras, kus tegelikult olid signaalid sellest, et ka ettevõtluselamisload on kuritarvitamisobjektiks. See tekkis ilma mingisuguse konkreetse analüüsita. Aga ma rõhutan veelkord – see tekkis valdkonnas, kus oli probleem täheldatud,” sõnas komisjoni liige Andres Anvelt.

Delfi

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA