Anvelt: Toulouse’i politsei valis taktika, mis hoidis ära rahutused

Prantsuse politsei valis Toulouse’is seitsme inimese tapmises kahtlustatava Mohammed Merah’ tabamiseks läbirääkimiste taktika, et hoida ära kohalike moslemite võimalikke rahutusi ning pingeid enne presidendivalimisi, ütles sotsiaaldemokraadist riigikogu liige ja endine politseinik Andres Anvelt.

Ta ütles ERRi uudisteportaalile, et ilmselt ei olnud politseinikel Merah’ kohta piisavalt infot, muidu oleks tema vahistamise operatsioon olnud läbimõeldum. Anvelt usub, et politseil polnud esialgu täit kindlust, et tegu on ikka õige mehega, vastasel korral ei oleks tema kodu ukse taha kolmekesi mindud.

“Terroristi reaktsioon oli politseile ettearvamatu ning viis operatsiooni teise faasi, mis ei olnud politsei poolt vabatahtlikult valitud, vaid terroristi poolt peale surutud,” ütles Anvelt.

Ta juhtis tähelepanu sellele, et kurjategija elas võimude suhtes mitte kõige lojaalsemas rajoonis, mistõttu väga jõuline reageering oleks võinud kaasa tuua elanikkonna rahutusi, mis kindlasti oleksid mõjutanud eelseisvaid presidendivalimisi.

“Politsei valis läbirääkimiste taktika ja seda just eesmärgil rahustada kohalikku islamimeelset avalikkust,” selgitas Anvelt.

Lõuna-Prantsusmaal seitsme inimese tapmises kahtlustatav Mohammed Merah hukkus neljapäeval pähe saadud kuulihaava tõttu, teatas Prantsusmaa prokuratuur. Toulouse’is 32 tundi väldanud piiramise järel tungisid politseinikud korterisse, kus 23aastane Merah end varjas, ning väidetavalt al-Qaeda koolitatud mees avas korrakaitsjate pihta tule. Kurjategijat tulistati põgenemisel pähe.

Prokurör Francois Molins ütles pressikonverentsil, et politsei täpsuslaskur tappis Merah’, kui ta üritas vannitoa aknast välja hüpata.

Kahtlustatakse, et Merah tulistas 19. märtsil Toulouse’is juudi kooli ees ootavaid lapsi. Hukkus neli inimest, kellest kolm olid lapsed. 15. märtsil lasi ta Kagu-Prantsusmaal Montaubani linnas maha kolm sõdurit, kes olid parasjagu pangaautomaadist raha välja võtmas. 11. märtsil lasi ta aga maha ühe sõduri.

On saanud teatavaks, et Merah oli kantud USA võimude poolt nende isikute nimekirja, kellel on keelatud USA-sse lennata.

Allikas: ERR

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA