Delfi: Anvelt ei usu Polištšuki ümberkasvamisse

Andres AnveltKeskkriminaalpolitsei endise juhi ja praeguse riigikogu liikme Andres Anvelti sõnul ei usu ta Tallinna Keskturu endise juhi Vadim Polištšuki (62) ümberkasvamisse vanglas ning kui oleks tema otsustada, poleks ta meest ennetähtaegselt vabadusse lubanud.

“Ausalt öeldes ma ei usu vanglasüsteemi ümberkasvatamise võimesse inimese puhul, kes käib juba teist poolt sajandit ja on väljakujunenud isiksus. Ma arvan, et ümberkasvatamise momendist võib rääkida noorte eksinute puhul, kes on rumalusest või teadmatusest kuriteoga hakkama saanud. Minu isiklik seisukoht on, et üle 50-aastast inimest ja ka nooremat enam muuta ei saa,” ütles Anvelt BNS-ile.

Anvelt nentis, et võib-olla on endistel politseinikel ja prokuröridel, kaasa arvatud temal endal maailmast liiga mustvalge arusaam. Ta lisas, et ei ole kursis kõigi nüansside ja argumentidega, miks Polištšuk vanglast ennetähtaegselt vabadusse lubati.

“Ma ise pigem siiski kaldun arvamusega sinnapoole, et mina nii heasüdamlik ja vastutulelik ei oleks olnud. Polištšuki puhul oli tegemist ikka organiseeritud kuritegevusega, seda ei saa võtta kui olmekuritegevust. Organiseeritud kuritegevusel on motiivid ja taust palju sügavam. Aga ma ütlen veel kord, ma ei tea neid nüansse, mis olid aluseks tema vabastamisele,” lausus ta.

Loe täispikka artiklit siit.

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA