Delfi: Savisaarele rahatrahv, mis jääks meelde

Endine politseijuht ning riigikogu liige Andres Anvelt ütles Delfile Edgar Savisaare kiiruseületamist kommenteerides, et talle peaks määrama korraliku rahatrahvi.

Anvelt ütles, et ta ei poolda juhtimisõiguse äravõtmist. “Kui inimeselt juhtimisõigus mingiks perioodiks ära võtta, siis pöördub ta liiklusesse mõne aja pärast tagasi ning on veelgi suurem ohu allikas,” märkis ta ning meenutas Vene aega, kui paljud juhid hoidsid talvel autot garaažis ning kevadel uuesti sõitma asudes põhjustasid avariisid.

Anvelti sõnul peaks kohtunik rahatrahvi määramisel arvestama nii inimese sissetulekuid kui ühiskondlikku positsiooni. “Väljapaistev avaliku elu tegelane peaks arvestama sellega, et tema rikkumine mõjub negatiivselt avalikkusele, seda peaks kohtunik kindlasti arvestama,” märkis ta.

Pühapäeva õhtul peatas politsei Tallinn-Narva maanteel Tallinna linnapea Edgar Savisaare juhitud auto. Põhjuseks suur kiiruseületamine. Tallinna meer kihutas 90 alas 137 kilomeetrit tunnis. Tegemist on Savisaare teise liiklusrikkumisega sel aastal.

Allikas: Delfi

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA