Delfi: Sisejulgeoleku alarahastamine tõstab õnnetussurmade arvu

Andres AnveltSotsiaaldemokraatide nõudel tuleb siseminister Ken-Marti Vaheril riigikogule selgitada, mida kavatseb valitsus sisejulgeoleku vallas ette võtta, et liiklussurmade ja põlenguohvrite arv taas vähenema hakkaks.

„2011. aasta on Eesti sisejulgeolekule alanud mustalt. Liikluses hukkunute ja põlengutes elu kaotanud inimeste arvu jätkuv kasv näitavad, et varasemad pingutused on saanud tõsise tagasilöögi. Õnnetussurmade arv sõltub aga otseselt sisejulgeoleku ja turvalisuse rahastamisest,” märkis Vaherile arupärimise üle andnud Andres Anvelt. Tema sõnul maksab praegu valusalt kätte see, et nii politsei- ja piirivalveameti kui päästeameti eelarved on jäänud läinud aasta tasemele ning päästeameti personalikulusid tänavu isegi kärbiti.

„Arvud räägivad enda eest. Päästeamet oli ajutiselt sunnitud vähendama ligi 30 komando elupäästmisvõimekust. 2009. aastaga võrreldes jätkus ka 2010. aastal põlenguohvrite arvu kasv ja seda ligi 9,5 protsenti. Politseipatrullide vähesus tänavatel on mõjutanud liiklussurmade arvu ligi 73 protsendilist kasvu võrreldes eelmise aasta sama perioodiga,” osutas Anvelt.

Loe edasi täispikka artiklit Delfist.

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA