Eksperdid: Tallinna “Valimisstuudio” võitis ülekaalukalt Anvelt

Politoloogidest, ajakirjanikest ja väitlusekspertidest koosnenud žürii valis tänase ETV “Valimisstuudio” Tallinna linnapeakandidaatide debati võitjaks ülekaalukalt sotsiaaldemokraate esindanud Andres Anvelti.

Anvelt sai kohtunikelt maksimumpunktid – hinde 5,0. Teiseks tuli Reformierakonda esindanud Valdo Randpere, kelle hinne tuli täpselt 4,0, ning kolmanda koha sai valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik meerikandidaat Hardo Aasmäe 3,7ga.

Valimiskampaania põhivastandujad Eerik-Niiles Kross IRList ja Edgar Savisaar Keskerakonnast olid vastavalt 3,2 ja 3,1ga neljas ja viies ning viimaseks jäi Konservatiivse Rahvaerakonna esinumber Mart Helme 2,7ga.

Andres Anvelti kiitsid žürii liikmed sisuka jutu ja viisaka käitumise poolest. “Andres Anvelt seisis teistest omavahel kisklevatest linnapeakandidaatidest kõrgemal, rääkis asjast, hoidus demagoogiast ja ründavast stiilist. Ei muutunud debati ajal kordagi isiklikuks ning paistis teiste seas positiivselt silma korraliku kodutööga,” kommenteeris näiteks ERRi raadiouudiste juht Indrek Kiisler.

Anvelt oli ka TLÜ riigiteadlase Tõnis Saartsi hinnangul debati kõige tasakaalukam ja argumenteeritum esineja. “Ta oli üks vähestest, kes suutis rääkida sisulistest ja praktilistest linnaelu probleemidest. Ta esitas selgelt tõendatud argumente, mitte ei demagoogitsenud ega pildunud loosungeid.”

Saate kõige asjatundlikumaks esinejaks valiti samuti Anvelt, sõnaosavaimaks Savisaar ja omapäraseimaks Aasmäe. Suurima üllataja tiitel läks jagamisele Randpere ja Helme vahel ning suurim pettumus oli Kross.

Tallinna Ülikooli riigiteaduste instituuti esindasid üheksaliikmelises hindamiskomisjonis politoloogid Tõnis Saarts, Anu Toots ja Matthew Crandall, ERRi ajakirjanikest kuulusid hindajate sekka Indrek Kiisler, Andres Jõesaar ja Alo Raun. Eesti Väitlusselts pani seekord välja Margo Loori, Kajar Kase ja Viktor Nikonovi.

ERR

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA