ERR: Anvelt: pantvangistajatel on plaan midagi saavutada

pantvangikriisJulgeolekuekspert Andres Anvelt märkis, et röövitud eestlaste uus video näitab, et pantvangistajatel on konkreetne plaan aktsiooniga siiski midagi saavutada.
Anvelti sõnul on röövitute uus videopöördumine iseenesest positiivne märk, kuna on selge, et eestlased on elus ja täie tervise juures.

“Selge on ka see, et pantvangistajad või terroristid ajavad taga pikemat ideed ja neil on konkreetne plaan midagi saavutada,” ütles Anvelt.

Anvelti sõnul tundub nüüd ja ka eelmise videopöördumise puhul, et röövijate eesmärk ei olnud nimelt eestlaste pantvangistamine vaid eesmärgiks olid ikkagi lääne inimesed.

Röövitute videopöördumises Eesti riigi aadressil tehtud etteheidete kohta ütles Anvelt, et see võib olla tingitud sellest, et Eesti riik ei suuda oluliselt mõjutada protsesse NATO-s või EL-is.

“Kui rääkida nende (röövitute-toimetus) tõsisest etteheitest, siis paneb see mõtlema ja arvatavasti on mingid nõudmised esitatud,” ütles Anvelt “Aktuaalsele kaamerale”.

Anvelti sõnul on tuleb siin mängu väikese riigi mure, kus Eesti ei saa survestada Lähis-Ida riike. “Ma olen kindel, et Eesti riik teeb kõik, mis suudab. Kärbes ei suuda muidugi seda, mida suudab elevant,” nentis Anvelt.

Loe kogu uudist siit.

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA