Jätame palagani, räägime asjast!

Mulle teeb täna tõsist muret, et Tallinna valimiskampaania on üha enam muutumas mudamaadluseks. Linnapildis toimuv vastastikune treileripalagan on kindlasti meelelahutusmeedia jaoks põnev, kuid selline sisutühi kraaklemine kipub varjutama ja summutama erakondade ja valimisliitude debatti Tallinna tegelike probleemide teemal. Ärgem muutugem tallinlaste jaoks sisutühjadeks poliitartistideks, kus punkte kogutakse mitte ideede, vaid meediaklikkide järgi.

Kutsun kõiki linnapeaks pürgijaid lõpetama odavat palagani ja rääkima nendest sisulistest küsimustest, mis vajavad Tallinnas järgmise nelja aasta jooksul lahendamist. Rõhutan, et ka võitlus korruptsiooniga linnavalitsuses on oluline teema, mis vajab asjatundlikku käsitlust ja professionaalseid lahendusi, mitte teemat devalveerivat pinnavirvendust.

Kallid kaaskandidaadid, me kõik soovime ju tallinlastele parimat. Esitagem valijatele oma konkureerivad visioonid sellest, kuidas lahendada kasvav lasteaedade puuuduse probleem, korraldada targalt koos lähivaldadega ühistransport, meelitada siia investoreid, või kasvõi kuidas teha Tallinnast tõeline merelinn? Kuidas muuta Tallinna juhtimine selliseks, et inimesed ei tunneks ennast otsustest kaugel eemal, et kõigil, kel soovi, oleks huvi kaasa rääkida ning korruptandid isegi ei prooviks laiutada tähtsatel ametikohtadel?

Küsimusi ja teemasid on palju ning lahendused saaksid tekkida just läbi ühiste arutelude.

Tallinn on aga kahjuks muutumas poliitgladiaatorite võitlusväljaks, kus valija tahetakse panna odavat vaatemängu imetledes muu unustama. Nagu Vanas-Roomas, kus arvati, et leib ja tsirkus on kõik, milleks võimulolijaid ja sinna pürgijaid on kohustatud. See ei ole kindlasti lahendus suurele osale tallinlastest, kes tänu sellele veel enamgi poliitikas toimuvale käega löövad ja kokkuvõttes valimata jätavad. Kodanike poliitiline ükskõiksus aga omakorda ainult kindlustab tänast stagnatsiooni ja ühepartei ainuvõimu.

Räägime ikka asjast!

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA