Kapo suutlikkust tunnustavad nii koalitsioon kui opositsioon

Kaitsepolitsei suutlikkust avastada oma ridadest riigireetur tunnustavad nii koalitsiooni- kui opositsioonipoliitikud, nii keskerakondlane Kalle Laanet kui sotsiaaldemokraat Andres Anvelt leiavad aga, et kapo vastuluurevõimekust tuleks suurendada.
Mõlemad mehed on kindlad, et lisaks Hermann Simmile ja kahtlusalusele Aleksei Dressenile on veel ka avastamata spioone, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Riigikogu liige, politseitaustaga Andres Anvelt meenutab, et kui kaitsepolitsei 1990ndate alguses loodi, oli vastuluure pool nõrguke ja tegeldi rohkem organiseeritud kuritegevuse ja korruptsiooniga. Oleks aga naiivne arvata, et nüüd, kus Hermann Simm ja Aleksei Dressen on tabatud, on ka mured murtud.

“Praegu on kaitsepolitsei üle koormatud teiste funktsioonidega, mis ei ole julgeolekuteenistusele kohased. Tulevik peaks minema sinnapoole, et kaitsepolitsei muutub mitte ainult vormiliselt, vaid ka sisuliselt täis julgeolekuasutuseks, mitte pooleks politseiga. Tegelikult meie riigi julgeolekuteenistus – kaitsepolitsei peaks oma põhirõhu, oma ressursi suunama vastuluurele,” leiab Anvelt.

Tema hinnangul peaks näiteks korruptsioonijuhtumitega tegelemine minema järk-järgult üle keskriminaalpolitseile.

Vaata videolõiku siit.

Allikas: ERR

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA