Komisjon Krossi töölevõtmises korruptsiooni ei näe

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimehe Andres Anvelti sõnul leidis komisjon, et Eerik-Niiles Krossi töölevõtmises kaitseminister Urmas Reinsalu nõunikuks korruptsioon puudub.

Anvelt ütles ERR-i uudisteportaalile, et komisjon hindas tänasel istungil Krossi juhtumit kaitseministri isikust tulenevalt. Samuti tutvuti kaitseministeeriumi põhimäärusega.

“Meil on selge arusaam, et ministril on õigus võtta poliitilisi nõunikke tööle ja võimalik korruptiivne toimingupiirangu rikkumine on juhul kui need isikud on kuidagi temaga teatud tingimustel seotud. Alates sugulussidemetest lõpetades sõltuvussidemetega. Krossi ja Reinsalu puhul meil kuidagi ei ole võimalik sellist asja tuvastada,” lausus Anvelt.

Eerik-Niiles Kross pöördus riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni poole saamaks hinnangut, kas tema asumist kaitseministri nõunikuks saab käsitleda korruptsioonina.

Komisjon eraldi Krossi juhtumit menetlusse ei võta. “Me jõudsime arusaamisele, et see ei kuulu kuidagi meie komisjoni pädevusse, kuna Kross ei ole sellise taseme riigiametnik, kelle tegevuse suhtes me hinnanguid anname.”

Kaitseminister Urmas Reinsalu võttis Interpoli poolt tagaotsitava Eerik-Niiles Krossi tööle oma poliitiliseks nõunikuks. Kross alustas nõuniku ametis 28. oktoobril, tema töökoormus on 0,5 kohta ning töötasu 600 eurot.

ERR

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA