Legaliseerida prostitutsioon? Siiski mitte!

Õhtuleht kirjutab, et 7. augustil Iirimaal Dublinis algava maineka rahvusvahelise inimõigusteorganisatsiooni Amnesty International nõukogu aastakoosoleku päeva­korras on punkt, mis panevat väidetavalt ette täielikult dekriminaliseerida seksitööstus ja sellega seotud tegevused. Seoses artikli teematõstatusega andsin Õhtulehele ka omapoolse kommentaari.

Õhtuleht küsis ka minult kui endiselt justiitsministrilt kommentaari:

“Õigusteoreetilisel baasil saab alati vaielda, kas narkootikumide legaliseerimine, samuti nagu seksivahendamise dekriminaliseerimine võib neid nähtusi ühiskonnas vähendada või pigem suurendada. Mina isiklikult väga sinisilmne ei oleks! Prostitutsiooniga kaasneb peaaegu alati kas kaudne või otsene inimkaubandus ja vägivald. Sellele teele satutakse üliharva vabast tahtest, pigem kasutatakse ära inimese haavatavat olekut, madalamat intelligentsi või muid asjaolusid, kus inimesega on lihtne manipuleerida. Minu maailmavaade küll ei lubaks n-ö seadustatud smugeldamist inimestega või siis ka legaalset vägistamist.

Absurdne on arvata ka, et prostitutsiooni ja kupeldamise seadustamisel ruttavad senised sutenöörid maksuametisse end registreerima. Isegi nendes maades, kus prostitutsioon on osaliselt legaalne, rõhutan osaliselt, on ikkagi enamik seda äri on põranda all, sest kommertsvägistajate soovidel pole neid moraalseid piire, mis ilmavalgust tahaksid näha. Mis puudutab Eestit, oleme õnneks kümne viimase aastaga suuresti seksturismimaa “aunimetusest” lahti saanud. Arvan, et politsei on oma tööga selles vallas rahuldavalt hakkama saanud. Mis aga puudutab eksperimentidesse selles vallas, siis mina oleks ikka väga ettevaatlik. Kui mõnele õigusliberaalile võib see tunduda lihtsa lahendusena, siis peale hoobi ühiskondlikule moraalitundele kaasneks väikse Eesti puhul kindlasti n-ö seksiturismi “au ja kuulsus”.”

 

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA