Michali umbusaldamise algatamisest on kaks allkirja puudu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsiooni liige Andres Anvelt ütles, et SDE kavatseb justiitsminister Kristen Michalit umbusaldada ja avalduse sisseandmiseks on vaja veel kaht allkirja.

„Meie fraktsioonis on 19 inimest, selleks, et umbusaldust avaldada, peab allkirju olema 21,“ ütles Anvelt BNS-ile ja avaldas lootust, et teistest fraktsioonidest ja ühendustest tuleb liitujaid.

„Ka koalitsioonis on mitmeid poliitikuid, kes sellise poliitika ajamise viisiga rahul ei ole ja kes on oma sõnades kahelnud selles, kas minister sellises olukorras saaks jätkata,“ sõnas ta.

Tema kinnitusel on demokraatide ühendus juba öelnud, et arutavad kindlasti sel nädalal SDE ettepanekut. Opositsioonikaaslase Keskerakonna liitumise suhtes Anvelt optimistlik ei ole. „Kui umbusalduse teema oli suvel üleval, ütles Keskerakonna esimees [Edgar Savisaar], et las kohus otsustab. See seisukoht minu jaoks ka täiesti arusaadav, vaadates skandaalidekogumit, mis Keskerakonda ümbritseb.“

Anvelti sõnul ei ole siinkohal niivõrd oluline, kas Mical saab süüdistuse või mitte, vaid see, et materjale tema kohta koguvad ja asja uurivad asutused, mis on otseselt Michali valitsemisalas. „Ma ei kahtle prokuratuuri sõltumatuses, mul ei ole selleks praegu mingit alust, aga me paneme avaliku võimu kahvlisse ja see on demokraatiale ohtlik tendents. Nagu presidentki täna ütles, see on ministri valik, tema erakonna otsus, aga tegelikult otsustame kaudsemalt selle üle, kas Eesti inimesed hakkavad poliitikat ja poliitikuid järjest enam umbusaldama või vastupidi.“

Reformierakonna rahastamisskandaaliga seoses 3. augustil keskkriminaalpolitseis ütlusi andmas käinud justiitsminister Kristen Michali sõnul puudutab talle esitatud kuriteokahtlustus üksnes Silver Meikari esitatud väiteid.

Riigiprokuratuur alustas tänavu mais kriminaalmenetlust kontrollimaks Silver Meikari väiteid, et Reformierakond on vastu võtnud teadmata allikatest pärinevat vara, mis on vormistatud erakonna liikmete annetustena.

Alates 1997. aastast Reformierakonda kuuluv Silver Meikar tunnistas, et annetas Reformierakonnale suuri summasid, mille sai partei töötajalt Kalev Lillolt ning mille päritolu ta ei teadnud. Meikar nimetas toimunut musta raha voolamiseks parteidesse ja tema kinnitusel on sarnaselt erakonda toetanud kümned liikmed, nii riigikogust kui ka piirkondadest.

Delfi

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA