Põhjarannik: Turvalisus maksab raha

Narva kavatseb koolilastele välja jagada sadu kaasaskantavaid alarmiseadmeid ehk paanikanuppe, et lapsed saaksid ohu korral endale tähelepanu tõmmata. Selline ettepanek kõlas eile Narva turvalisuse foorumil.

Need on väikesed seadmed, mis mudelist olenevalt kas nupuvajutusel või splindi väljatõmbamisel hakkavad tekitama valju ja ärevat heli. Idee soetada omavalitsuse eelarvest lastele paanikanupud käis eile välja Narva linnavolikogu esimees Aleksandr Jefimov oma sõnavõtus linnaelanike ja politsei ühiskonverentsil, kus käsitleti Narva tänavate turvalisuse teemat.

Konverents toimus Tartu ülikooli Narva kolledžis ja sellest võttis osa 56 inimest: linnaelanikud, poliitikud, politseinikud, ettevõtjad ja ametnikud.

Konverentsist osa võtnud riigikogulane, varem keskkriminaalpolitseid juhtinud Andres Anvelt märkis kahetsusega, et Narvas pole alles ühtki naabrivalve piirkonda.

“Võimalik, et Narva vajab mingit korrakaitsefondi,” ütles Anvelt ja tunnistas, et tasuta ei saa midagi. Ta tõi näiteks Tallinna, kus naabrivalve sai vähemalt mõni aega tagasi muu hulgas abi ka omavalitsuselt. “Naabrivalve ei toimi ainult õhust ja armastusest,” lausus ta.

Samas ei ole Anvelt vaimustuses munitsipaalpolitsei loomise mõttest, mida kaalub Narva aselinnapea Natalja Šibalova. Tema sõnul on munitsipaalpolitseil sellekohase seaduse puudumise tõttu vähem õigusi kui eraturvafirma töötajal.

Kõige konkreetsem konverentsil kõlanud mõtetest oli Šibalova teade, et Narvas otsustati lühikestel suveöödel tänavavalgustust enam mitte välja lülitada. “Tunnistame, et kuigi suurt säästu see ei andnud,” ütles ta.

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA