Politseijuhi otsimine pole enam läbipaistev

Riigikogu liikme Andres Anvelti (SDE) arvates on politsei- ja piirivalveameti juhi otsingud läbi kukkunud ning protsess pole enam läbipaistev.

“Lootusrikas protsess politseijuhi konkursi korraldamiseks on minu arvates luhtunud ja nüüd tegeletakse mugava asendustegevusega ja arvatavasti juba ettemääratud isiku nö sihtotsingul,” ütles Anvelt ERR-i uudisteportaalile.

Enim meelehärmi valmistab Anveltile asjaolu, et kui konkurssi reeglites on kokku lepitud ja nende põhjal viiakse läbi konkurss, siis ministrile ebamugavate kandidaatide sõelale jäämise korral jätkatakse täiesti uue põhimõtte kohaselt ja hakatakse tegema ebamäärast suunatud pakkumist.

“Siit tekib küsimus – kas see suunatud kandidaat oli juba ennem teada ja kardeti, et ta ei kvalifitseeru üldisel konkursil? Kui nii, siis oli kogu senine konkurss fiktsioon. Samuti asjaolu, et sellega tõstetakse politseijuhi kandidaat taas poliitiliste tõmbetuulte meelevalda, mis oli iseloomulik 90ndatel, mitte aga 2013. Aastal,” rääkis Anvelt.

Politseijuhi kohale kandideerisid seni PPA peadirektori asetäitjad Tõnu Hunt ja Tarmo Miilits ning siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort.

“Minu arvates oleks saanud nende kolme hulgast kandidaadi valida. Kes parim oleks olnud, on raske öelda, kuna ma ei tea, milles seisnesid nende poolt esitatud visioonid,” kommenteeris Anvelt.

Anvelt lisas veel, et kui seni oli tegemist läbipaistva protsessiga, siis enam mitte.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori kandidaatide hindamiskomisjon otsustas pärast avaliku konkursi hindamisvoorude läbiviimist mitte esitada siseministrile kandidaati ameti peadirektori ametikohale ning jätkata peadirektori leidmiseks sihtotsinguga.

ERR

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA