Politseinike ründamised ei tohi päädida kokkuleppemenetlusega

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna riigikogus seaduseelnõu, mis lõpetab kokkuleppemenetlused politseinike ründajate suhtes ja piirab nende kohaldamist kurjategijate suhtes, keda on varem karistatud.

„Täna moodustab kokkuleppemenetluste arv Eestis ligi 97 protsenti kõigist kriminaalmenetluses kasutatavatest kohtulike menetluste liikidest. Nii kõrge arv devalveerib oluliselt karistuspoliitika ennetavat mõju. Võimalusest on kinni haaranud kurjategijad, kes kasutavad kokkuleppemenetluse tingimusi pääsemaks sisulisest karistusest. Meie eesmärk on vähendada kurjategijate karistamatusetunnet ja suurendada ühiskonna õiglustunnet,“ selgitas sotsiaaldemokraat Andres Anvelt.

Kriminaalseadustiku muutmise eelnõu välistab kokkuleppemenetlused nende kurjategijate suhtes, kes on kasutanud vägivalda võimuesindaja või mõne muu avaliku korra kaitsja suhtes.

Veel kitsendab eelnõu tingimusi, mille üle süüdistajad kokkuleppemenetluses kahtlustatava või süüdistatavaga läbi räägivad. Anvelti sõnul peaksid edaspidi olema välistatud kokkulepemenetluse käigus läbirääkimised karistuse liigi ja määra üle isikute suhtes, keda on eelnevalt karistatud.

Delfi

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA