Postimees: Sotsid tõusid populaarsemaks kui Kesk ja IRL

Sotsiaaldemokraatlik ErakondSotsiaaldemokraadid tõusid Eesti populaarsuselt teiseks parteiks, möödudes oma 22-protsendise toetusega nii Keskerakonnast kui IRList, selgub värkest arvamusuuringust.

BNSi tellitud TNS Emori uuringu kohaselt on riigikogus opositsioonilise Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) populaarsus läbi aegade kõrgeimal tasemel.

Reitingu edetabelit juhib jätkuvalt Reformierakond, keda märtsi lõpus ja aprilli algul toetas 30, aprillis 31 ja mais 33 protsenti valijatest.

Teisele kohale murdnud SDE populaarsus on kasvanud alates eelmise aasta septembrist, mil parteid toetas vaid kaheksa protsenti valimisealistest kodanikest. Tänavu jaanuaris pooldas neid 14, veebruaris 16, valimiste järel 19 ja mais juba 22 protsenti inimestest.

Keskerakond mõõnas

SDE-le järgneb populaarsuselt samuti opositsiooni kuuluv Keskerakond, kelle reiting on viimaste aastate madalaim.

Kui valimiste järel toetas erakonda 24 ja aprillis 22 protsenti inimestest, siis mais langes partei populaarsus 20 protsendini. Langenud on ka Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) toetus, mis valimiste järel oli 18, aprillis 19 ja mais 17 protsenti.

TNS Emori uuringuekspert Aivar Voog ütles BNSile, et sotsiaaldemokraatide toetuse tõusu taga on pigem naissoost, keskmise sissetulekuga, üle 50-aastased ja kõrgema haridusega kodanikud. Regionaalselt on erakonna toetajate seas tema sõnul enam Eesti lõunapoolsete piirkondade elanikke.

«Lõuna-Eestis ongi Sotsiaaldemokraatlik Erakond tõusnud esimeseks toetajaskonna määra poolest. Veel tasuks mainida, et mitte-eestlastele on sotsiaaldemokraadid nüüd peale Keskerakonda kindel teine valik,» lausus ta.

Sotside esimees Sven Mikser ütles BNSile, et erakonna populaarsuse tõus on pikaajalise töö tulemus.

Loe kogu artiklit siit.

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA