Riigijuhtimine ei saa olla vaid puhas matemaatika

Riigikogu õiguskomisjoni liige Andres Anvelt (SDE) kiidab õiguskantsler Indrek Tederi initsiatiivi kontrollida maksu- ja tolliameti tegevust seoses idapiiril toimuva kütusemaksustamisega.
“Õiguskantsleri tegevusse suhtun positiivselt, kuna meie suhteliselt noort õigusruumi ja eriti täitevvōimu ongi vaja pidevalt tasakaalustada ja hinnata,” ütles Anvelt ERR-i uudisteportaalile.

Anvelti hinnangul on maksu- ja tolliameti tegevus eraviisilise kütuseäri maksustamisel ühelt poolt küll vajalik, kuid olukorras, kus piiriäärsete alade sotsiaalprobleemid on teravad, peaks riik kontrolli tõhustamisel pakkuma ka välja lahendusi, et arendada neis piirkondades ettevōtlust.

“Vastupidiseks näiteks on ka asjaolu, et selles piirkonnas alles suleti nii mõnigi päästekomando, mis tõi kaasa ka ettevõtlusele investeeringute probleeme kas või läbi kindlustuse kallinemise ja seeläbi möödapääsmatult töökohtade vähendamise,” selgitas Anvelt.

“Riigijuhtimine ei saa olla vaid puhas matemaatika ning legaalsete ja sotsiaalsete meetmete vähendamine toob kindlasti võidu illegaalsele tegevusele,” lisas ta.

Õiguskantsler Indrek Teder alustas reedel menetlust, et kontrollida maksu- ja tolliameti tegevust Eesti idapiiril, sest tema hinnangul võib sellist kontrolli lubav aktsiisiseadus olla vastuolus Euroopa Liidu direktiividega ning maksu- ja tolliameti töötajate tegevus ei pruugi olla kooskõlas hea halduse tavaga.

ERR

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA