SDE ei näe põhjust moodustada Tallinnas valimisliite

Sotsiaaldemokraatliku erakonna Tallinna piirkonna juht Andres Anvelt ütles, et sotsid ei näe põhjust luua kohalike omavalitsuste valimisteks valimisliite.

“Tallinna piirkonna juhina vean programmitoimkonda ja nimekirjade koostamise töörühmi linnaosades, see eelneb linnapea kandidaadi nimetamisele. Kui aeg käes, toimub SDE Tallinna piirkonna üldkogu, kus kinnitatakse nii valimisprogramm kui ka linnapeakandidaat. Enne seda on kõik jutud linnapeakandidaatidest puhtad oletused ja spekulatsioonid,” ei tahtnud Anvelt Tallinna linnapeakandidaadi nime nimetada.

“SDE läheb Tallinna valimistele vastu oma lipu all ning põhjust luua valimiseelseid valimisliite me ei näe. Valimisstrateegiat oleme arutanud erinevatel tasanditel alates Tallinna piirkonna ja osakondade juhatusest kuni üldkoguni välja. Samuti oleme kogunud erinevatel väliüritusel ka Tallinna valijate arvamusi, millest enamik näeb meie erakonnas selgelt alternatiivi nii keskerakondliku Tallinna kui ka reformierakondliku riigivalitsemise stiilile. See kõik on andnud meile kindluse asuda Tallinnas valimisvõitlusse selgelt määratletud sotsiaaldemokraatliku jõuna.”

Sama kinnitab Anvelti sõnul ka sotside positsioon rahvauuringutes.
“Toetus Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale näitab, et just meilt oodatakse selgeid muudatusi poliitikas nii Tallinnas kui Toompeal. Samas on sotsiaaldemokraatlik nimekiri avatud kõigile Tallinna elanikele ja ühendustele, kes tahavad Tallinnas muuta asju paremuse suunas.”

Delfi

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA