SDE Tallinna linnapeakandidaat on Andres Anvelt

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaat sügisestel kohalikel valimistel on Andres Anvelt, otsustasid täna rahvusraamatukogus üldkogu pidanud pealinna sotsiaaldemokraadid.

Anvelti kinnitusel tuleb ühe partei ainuvõim asendada Tallinnas ausa ja demokraatliku linnajuhtimisega. “Sotsiaaldemokraatide eesmärgiks on üheparteilise linnajuhtimise murdmine ning elanike ja kodanikuühenduste tegelik kaasamine linna igapäevaelu korraldamisse,” lausus Anvelt.

“Tallinlased peavad saama sisulise võimaluse öelda sõna sekka oma elu puudutavate otsuste tegemisse. Näiteks detailplaneeringute puhul on sageli nii, et need inimesed, kes uute arenduste vahel elama peavad, saavad kõige viimasena arvamust avaldada.”

Sama oluline on Anvelti sõnul riigi ja Tallinna vahelise vastasseisu lõpetamine ning dialoogi taastamine.

“Tallinna linna juhtimise korda seadmine on täna olulisem, kui kunagi varem. Andres on selleks ilma igasuguse kahtluseta õige mees,” lausus erakonna esimees Sven Mikser. “Andresel on tugev taust on sisejulgeoleku valdkonnas, aga ta on ka tunnustatud intellektuaal ja arvamusliider erinevatel teemadel võrdõiguslikkusest korruptsioonivastase võitluseni. Viimane on tänases Tallinnas eriti oluline,” lisas ta.

Anvelt paneks kinni Tallinna TV, ent jätaks alles mupo ja tasuta ühistranspordi

“Ühistransport, kui ta juba tasuta on ja toimib, siis ta peab edasi toimima,” ütles Anvelt ERR-i uudisteportaalile. Ainuke asi, mis vajab väga kiiresti reageerimist ja millele on ka juhtinud tähelepanu ka mitmed valdkonna spetsialistid, on Anvelti sõnul see, et Tallinna ühistranspordi liinivõrk on aegunud ja ei lähe kokku Tallinna muutumisega viimase 20 aasta jooksul.

“Tasuta ühistransport ja bussirajad ei saavuta oma efekti, kui me ei lähe lähivaldadega koostöös kõrgemale tasemele. Kui me vaatame hommikusi ja õhtuseid tipptunde, siis selline rüselemine käib just ju Tallinna sisse- ja väljasõitude juures,” sõnas ta.

Mupo likvideerimist Anvelt samuti õigeks ei pea. “Linnal on niikuinii ülesanne teatud järelevalvet teostada, aga kindlasti peab ta muutuma karistusorganisatsioonist pigem ennetavaks organisatsiooniks.

Anvelt lisas, et mupos töötamise aluseks ei tohiks olla kindlasti parteiline kuuluvus. Ta märkis, et täna kuulub üle 60% mupo töötajatest Keskerakonda.

Tallinna televisiooni paneks Anvelt kinni. “Kui me räägime mingisugustest linna visuaalsetest uudistest, siis selleks tänapäevaselt on veebikeskkond. Aga seal kõrval peab säilima linnaosaleht,” sõnas ta.

“Ei ole mõtet koormata linna rahakotti nii, nagu seda praegu tehakse,” ütles Anvelt.

Küsimusele, mis saab nendest inimestest, kes praegu Tallinna TV palgal on, vastas Anvelt, et seda küsimust tuleb hakata vaatama personaalselt. “Seal on olemas kindlasti häid spetsialiste, aga selline asi nagu Tallinna televisioon ei õigusta end.”

ERR

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA