Sotsid hakkavad Michalit ministritoolilt kangutama

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon riigikogus arutas täna justiitsminister Kristen Michali umbusaldamist ning otsivad nüüd teistest fraktsioonidest liitlasi, et umbusaldamise algatamiseks vajalik arv allkirju kätte saada.

“Me jõudsime ühisele arusaamisele, et parema õhu saavutamiseks poliitilisel uuel aastal tasuks kindlasti alustada justiitsministri tagasiastumise protsessi,” ütles Anvelt ERR-i uudisteportaalile.

“Me oleme 20 aastat näinud vaeva, et Eestis luua kõik õigusriigi iseloomujooned ja ma arvan, et me oleme selle saavutanud. Kahjuks on tekkinud olukord, kus isegi uurimise all olev minister on õigusriigis vastuvõetamatu. Olenemata sellest, et teda ei ole süüdi mõistetud,” rääkis Anvelt.

“Meie üks valitsusorgan on kahvlis, meie õiguskaitse on kahvlis ja kokkuvõttes ka poliitika laiemalt.”

Umbusaldamise algatamiseks on riigikogus vaja 21 häält. Sotside fraktsioonis on 19 liiget. Anvelt ütles, et fraktsioon otsib endale umbusalduse algatamiseks liitlasi.

“Lähipäevadel saab rääkida konkreetsemalt, kui me saame need 21 allkirja kätte,” lausus ta.

Isamaa- ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Kaia Iva ütles, et nende fraktsioonist sotsid endale liitlasi ei leia. “Olukord on kahtlemata keeruline, aga antud hetkel on oma selgesõnalise vastutuse selles küsimuses võtnud peaminister Andrus Ansip ja selles osas peab ka tema oma ministrite tööd korraldama. Praegusel hetkel me sotside algatatud protsessi ei sekku,” ütles Iva ERR-i uudisteportaali.

Selleks, et umbusaldus läbi läheks on vaja riigikogus 51 häält. Seega isegi, kui Keskerakond poolt hääletab, ei tule vajalikku arvu kokku.

ERR video

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA