Tartu avavangla rajamine maksab 2,2 miljonit eurot

Tartus asetati täna pidulikult nurgakivi tuleva aasta märtsis valmivale ja ligi 2,2 miljonit eurot maksma minevale avavanglale.

Riigi Kinnisvara AS-i tellimusel rajab kolmekorruselise vanglahoone Tartu linna kaguosas asuva Tartu vangla territooriumile YIT Ehitus AS. Kerkiva hoone suuruseks on kavandatud 1442 ruutmeetrit ja see on mõeldud kuni 60 kinnipeetavale. Hoone ehitustööd hõlmavad ka kõigi vajalike kommunikatsioonide rajamist, samuti parklat, kuhu on kavandatud 212 parkimiskohta.

Avavangla on kaasaegne vangistuse vorm, mille eesmärk on aidata kinnipeetaval paremini ühiskonda sulanduda. Avavangla osakonda paigutatakse kaht tüüpi kinnipeetavaid ehk neid, kelle karistusaeg hakkab lõppema ning kes on end vanglas korralikumalt üleval pidanud ning näidanud, et nad on valmis sammhaaval ühiskonda naasma ning kergemate kuritegude eest süüdi mõistetud kinnipeetavad.

„Selleks, et inimestel oleks vabanedes oma elu lihtsam uuesti üles ehitada ja neil oleks kindel sissetulek, võimaldab avavangla neil vangistuse ajal tööl või koolis käia. Kuna Tartus veel avavanglat ei ole, suunatakse avavanglasse saadetavad vangid praegu Viru või Maardu avavangla osakondadesse. Seega on eraldi hoone Tartus kindlasti samm edasi,“ ütles justiitsminister Andres Anvelt.

Rajatava vanglahoone on projekteerinud AS Amhold. Eskiislahenduse autor on Arhitektrum OÜ arhitekt Ott Ojamaa.

 Uudised.err.ee

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA