Anvelt Ringvaates: Ükski koalitsioon ei ole väga lihtne

Külastasin sotsiaaldemokraatide volikogu järel ETV “Ringvaadet”, et volikogus toimunut ka vaatajatele selgitada. Intervjuud “Ringvaatele” näeb ERR-i kodulehel, lisan siinkohal kokkuvõtte sellest intervjuust (samuti ERR-i kodulehelt).

Andres Anvelt “Ringvaate” saates

Valitsusest lahkumist pooldanud riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Andres Anvelt ütles, et kui sotsid ei oleks valitsuses, poleks võimuleppes ka neid sotsiaaldemokraatlikke punkte, mis täna on. Kõige ohtlikumaks peab ta Eestile Keskerakonna ja Reformierakonna valitsust.

Anvelt ei olnud nõus, et väljaspool koalitsiooni, kuhu kuulub ka Reformierakond, ei oleks sotsidel mitte mingisuguseid variante moodustada valitsust. “Tegelikult on ka mitmed teised variandid,” ütles Anvelt “Ringvaates”.

“Poliitiline kombinatsioon riigikogus lubab ka teisi koalitsioone, mis oli kindlasti üheks argumendiks, mispärast me saime aru, et suured riskid on sees, et tekib Eestile kõige ohtlikum koalitsioon – Keskerakond ja Reformierakond,” lisas ta.

Anvelt ütles, et tema hea meelega astuks koos sotsidega koalitsioonist välja, sest erakond oleks võinud saada koalitsioonilepingusse palju rohkem ka tänasesse koalitsioonilepingusse. “Me ei saanud kõike, mida me tahtsime,” ütles ta.

Ta tunnistas siiski, et tänases koalitsioonilepingus on ka palju sotsiaaldemokraatlikku sees.

Anvelti sõnul ei ole erakonnas tüli ja ta rõhutas, et nüüd tuleb käituda nii nagu otsustas volikogu.

Ta rääkis, et erakonnas on palju rahulolematust praeguse koalitsiooniga seetõttu, et nähakse, et Eesti on valmis palju vasakpoolsemaks valitsuseks. “Viimaste aastate jooksul on tekkinud ühiskonnas selline lõhe, mis on kahe-kolme aasta pärast täitsa ületamatu, /…/ aga kui me poleks täna valitsuses, poleks ka neid väheseid sotsiaaldemokraatlikke punkte, mis seal täna sees on üldse olemas.

“Ühtepidi on olemas kindlasti rahulolematus, et me võiksime saavutada palju enamat, otsida võibolla teisi koalitsioonivariante, aga kui see otsimine ebaõnnestub, siis opositsioonis olles me ei saa mitte ühtegi eesmärki täidetud,” lausus Anvelt.

“Ma arvan, et Eesti puhul ongi kasulik, et ükski koalitsioon ei ole väga lihtne. Tänases koalitsioonis on meil väga erineva maailmavaatega erakonnad ja väga imelik oleks, kui nende vahel ei toimukski pidevat debatti,” ütles Anvelt lõpetuseks.

Intervjuu oli eetris 31. augustil 2015.

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA