Vene keele pealesundimisega kaugele ei jõua

SDE riigikogu fraktsiooni liige Andres Anvelt usub, et võimalikult vara algav keeleõpe suurendab noorte konkurentsivõimet, kuid keeleõppe sundimisega kaugele ei jõua.

“Minu meelest ei vii kohustamine ja sundimine haridussüsteemis meid eriti kaugele,” vastas Anvelt Delfi küsimusele, kas eesti noored võiks vene keelt aktiivsemalt õppima hakata. “Samas kindlasti peab igas eesti koolis olema loodud võimalus vene ja inglise keele õppimiseks, et vanemate soovil võiks laps kohe esimesest klassist inglise ja/või vene keelt õppima asuda.”

Anvelt kinnitab, et ta enda kogemus näitab: mida varem sa keelt õppima hakkad, seda parem. “Inglise keelt õpetati meie koolis esimesest klassist, vene keelt – teisest,” meenutas ta. “Olen veendunud, et keelte õppimine on üleüldse strateegilise tähendusega ja kindlasti annab eesti lastele lisaväärtust ja suuremaid võimalusi edasises elus, kaasa arvatud tööturul.”

Sel nädalal avaldas Eesti Päevaleht põhjaliku loo, et tööturul on vene noored eesti eakaaslaste ees eelistatumas seisus, sest nad kõnelevad nii eesti kui vene keelt. Eesti noortest vaid minimaalne osa suudab end vene keeles väljendada.

Leave a Reply

*

SDE
SOTSIAALMEEDIA